Blog

Kadınlar için Saat Hediyeleri

12 Ocak 2022

Kadınlara özel hediyeler arasında kaliteli ve şık bir kol saatinin yerini başka bir hediye tutamaz. Kol saatleri hangi tarz olursa olsun bir görünümün ve tarz seçiminin tamamlayıcısı, seçkin bir tarzın aynasıdır. Bu nedenle dünyanın önde gelen saat markaları kadınlar için özel koleksiyonları piyasaya sürmeye devam ederken özel günler için de özel koleksiyonlar üretebilmektedir.

İsviçre ve Avrupa dışı kökene sahip olan Japon Markası Seiko

23 Aralık 2021

Seiko saat aslında Seikosha grubu olarak adlandırılabilecek üretim tesisinin bir kısmıydı. Tokyo’da meydana gelen bir deprem sonunda fabrikanın büyük zarar görmesi ile şirket yeniden yapılanmak durumunda kaldı ve depremden 4 ay gibi bir zaman sonrasında ilk kol saatlerinin seri üretim aşamasına başlanabilmiştir. Bu serüven İkinci Dünya Savaşı’nın başlaması ile durdurulmuş, savaş sonrasında ise büyük yeniliklerle devam etmiştir. Savaş sonrasında teknolojik ilerlemenin öncüsü olarak anılan marka, saat sistemleri için Magic Lever gibi sarma mekanizmasına dayalı önemli ve az maliyetli sistemler kullanmaya başlamıştır.

Online Saat Alışverişi Avantajları

10 Aralık 2021

Bazı saat markaları, saat koleksiyon ve modellerinde özel felsefi, kültürel ve tarihi unsurlara yer verebilirken bazı markalar sadece tasarım unsurunu ön plana çıkartmaktadır. Buna benzer şekilde kadın saatleri ve erkek saatleri de model ve koleksiyonlarında maskülen ve feminen özelliklerini ön plana çıkararak kullanıcıların dikkatini çekmektedir.

2022 Saat Modası

02 Aralık 2021

Dönem dönem saat tasarımlarında bazı akımlar hakim olmuştur. Vintage akımlarının moda tasarımında hakim olduğu zaman aralıklarında saat markaları en çok tutulan saat modellerinin vintage tasarımlarını piyasaya sunarken, futuristik akımların ön planda olduğu dönemlerde ise saatlerde daha çok ilerici, modern ve teknolojik unsurlar ön plana çıkmaktadır.

1 2 3 .... 22 23 24
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.