Blog

Düğün gelin damat için saat hediyeleri

19 Ağustos 2022

Zaman geçtikçe bazı alışkanlık ve gelenekler, yerini çok daha anlamlı yaşam pratiklerine bırakmaktadır. Önceden genellikle aile büyükleri tarafından alınan gelin ve damat çift saatleri, artık çiftlerin düğün zamanı birbirlerine verdikleri anlamlı hediyelere dönüşmüş, bu konuda da oldukça estetik açıdan yüksek değerde saatler üretilmeye başlanmıştır. Gelin ve damadın birbirlerine bu özel günde verecekleri çift saatleri olarak ele alınan özel konsept saatlerde, hem bir çift olma durumu hem de bireysel olarak anlamlı bir hediye verebilmenin duygusal yoğunluğu bulunmaktadır.

Babalar günü için yıllara meydan okuyan bir hediye

08 Haziran 2022

Babanız için özel olarak almayı planladığınız kol saatini belirleyebilmek için bütçe sınırlarını belirledikten sonra tasarım açısından bazı niteliklere dikkat etmeniz mümkündür. Kadran özellikleri ile beraber cam ve mine detayları, hediyenizi daha da anlamlı kılabilir. Bunun yanında otomatik ve pilli kol saatleri arasında ayrım yapmanız gerekli olacaktır. Quartz bir saat almayı düşünüyorsanız, pil ömrü açısından dayanıklı bir saat alınması tavsiye edilmektedir. Pilli kol saatleri mekanizma ve üretim açısından daha az maliyetli olduğu için her bütçeye uygun kol saati bulabilmek mümkündür.

Kadınlar için Saat Hediyeleri

12 Ocak 2022

Kadınlara özel hediyeler arasında kaliteli ve şık bir kol saatinin yerini başka bir hediye tutamaz. Kol saatleri hangi tarz olursa olsun bir görünümün ve tarz seçiminin tamamlayıcısı, seçkin bir tarzın aynasıdır. Bu nedenle dünyanın önde gelen saat markaları kadınlar için özel koleksiyonları piyasaya sürmeye devam ederken özel günler için de özel koleksiyonlar üretebilmektedir.

İsviçre ve Avrupa dışı kökene sahip olan Japon Markası Seiko

23 Aralık 2021

Seiko saat aslında Seikosha grubu olarak adlandırılabilecek üretim tesisinin bir kısmıydı. Tokyo’da meydana gelen bir deprem sonunda fabrikanın büyük zarar görmesi ile şirket yeniden yapılanmak durumunda kaldı ve depremden 4 ay gibi bir zaman sonrasında ilk kol saatlerinin seri üretim aşamasına başlanabilmiştir. Bu serüven İkinci Dünya Savaşı’nın başlaması ile durdurulmuş, savaş sonrasında ise büyük yeniliklerle devam etmiştir. Savaş sonrasında teknolojik ilerlemenin öncüsü olarak anılan marka, saat sistemleri için Magic Lever gibi sarma mekanizmasına dayalı önemli ve az maliyetli sistemler kullanmaya başlamıştır.

1 2 3 .... 22 23 24
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.