Düğün gelin damat için saat hediyeleri

Düğün gelin damat için saat hediyeleri

19 Ağustos 2022

Zaman geçtikçe bazı alışkanlık ve gelenekler, yerini çok daha anlamlı yaşam pratiklerine bırakmaktadır. Önceden genellikle aile büyükleri tarafından alınan gelin ve damat çift saatleri, artık çiftlerin düğün zamanı birbirlerine verdikleri anlamlı hediyelere dönüşmüş, bu konuda da oldukça estetik açıdan yüksek değerde saatler üretilmeye başlanmıştır. Gelin ve damadın birbirlerine bu özel günde verecekleri çift saatleri olarak ele alınan özel konsept saatlerde, hem bir çift olma durumu hem de bireysel olarak anlamlı bir hediye verebilmenin duygusal yoğunluğu bulunmaktadır.

Damat Saati Modelleri

Evlilik sürecinde, çiftlerin birbirlerine verecekleri en önemli ve değerli hediyeler arasında yer alan kol saatleri, aksesuar ya da kıymetli bir hediye olmanın ötesinde aslında derin bir anlama sahiptir. Birbirlerine zaman hediye eden çiftler, birbirlerinin estetik ve tasarım zevklerine de bu süre zarfı içerisinde haiz olabilmektedir. Genellikle damat saati modelleri arasında klasik ve zamana meydan okuyan tasarım ögelerinin ön plana çıktı saat modelleri tercih edilebilmektedir. Dolayısıyla özel olarak değerlendirilebilecek bu kol saati seçeneklerinde ve modellerinde, tamamen kişinin kendisine özel hissedebilmesine yönelik anlamlı bir hediye konsepti ön plana çıkmaktadır. Artık geleneksel olarak değerlendirilen çift saatleri, erkek modelleri arasında çelik kordon ile beraber hakiki deri kayış özelliklerine sahip olması ile dikkat çekmektedir. Kadran ve mine özellikleri açısından ise olabildiğince ağır ve kalite vurgusu yapan kol saati modelleri ile gelin saati açısından uyumlu olmasına dikkat edilerek bir seçim yapılabilmektedir.

Gelin Saati Modelleri

Kadın kol saati modelleri arasından tercih edilebilecek olan özel saati tasarımları, bu özel günde eşinize benzersiz bir hediye sunmanız anlamına gelmektedir. Genellikle kadın saat modelleri erkek saat modellerine kıyasla çok daha tasarım ögeleri ile geliştirilmiş ve bu açıdan daha dikkat çekici modellerin varlığından söz edebilmek mümkündür. Eşinize düğün gününüzde hediye edebileceğiniz kadın kol saati özellikleri arasında taşlı modelleri tercih edebileceğiniz gibi çelik ya da hasır kordon özelliğine sahip olan kaliteli kol saatleri arasından da tercih yapabilirsiniz. Evlilik gibi özel bir duruma özgü olarak tercih edilecek olan kol saati modelleri nde genellikle damat ve gelin kol saatleri birbirine uyumlu olarak tercih edilebilmektedir. Bu konuda rose kasa ile beraber nötr kadran rengi özelliğine sahip olan saatler ya da zamana meydan okuyan klasik sade tasarımlar çok daha fazla tercih edilmekle beraber çift arasındaki uyumu ve ahengi göstermesi açısından da tercih konusu olabilmektedir. Bu özel ve eşsiz güne, zamana meydan okuyan saat hediyeleri ile birbirinize zaman hediye edebilmek ise oldukça anlamı bir hediye olacaktır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.